משפחת עמיר

סיבות הגעה לערד:
אברהם ורחל התחתנו וגרו בהרצליה שם נולדו הבנות ענת וגלי. אברהם עבד כנהג חבר אגד בסניף הרצליה. 
הסיבה שהביאה אותם לעבור לגור בערד הייתה שילוב של שני גורמים: 
הבת הבכורה ענת סבלה מקשיי נשימה והמלצת הרופא הייתה לעבור לגור במקום עם אקלים מתאים. באותו הזמן ממש חיפשו באגד נהג שיתנדב לגור ולעבוד כנהג חלוץ ביישוב הצעיר. אברהם קיבל את ההצעה ובספטמבר 1963 עברה המשפחה לערד וגרה בשכונת הראשונים אזבסטון 77 וחגגה עם שאר הישוב את יום הולדת שנה לערד.
סיפור המשפחה:
ענת הייתה אז בת שש וגלי בת שנתיים, אברהם היה כאמור הנהג הראשון בעירייה וניהל את תחנת אגד בערד במשך 10 שנים. הוא היה הרבה יותר מנהג, למשל כשיהיה נתקע אוטובוס באזור הוא הוזעק לתקן ולחלץ, הוא היה הנהג, המכונאי, המנקה ואף תלה בישוב לוחות זמני נסיעות. בערד לא הייתה תחנת אגד והבית שימש כמשרד, תושבים היו מתקשרים הביתה לברר זמני נסיעות וגם כעבור שנים המשיכו להתקשר מתוך הרגל. 
כעבור שש שנים לערך בנו רחל ואברהם בית בשכונת הוילות הראשונות ועברו לגור ברחוב אחווה שם בשנת 1970 נולד בן הזקונים דני. ענת התחתנה עם ג'קי כהן שעבד באגד ערד ואף ניהל את התחנה למספר שנים. נולדו לענת 3 בנים: יוסי, טל ושרון. גלי סיימה תיכון, שירתה בצה"ל, עבדה בערד ובסביבה ובגיל 25 עברה לגור בטבריה ומשם לתל אביב. 
דני סיים תיכון והתגייס לצה"ל. אברהם יצא לגמלאות מאגד בגיל 55 ועבד במשרה חלקית בתכשיטי "פלג" וכמו כן רחל והוא ניהלו ביחד את "אגד חבילות" ערד.כשהיה אברהם בן 58 נתגלו מספר גידולים סרטניים בראשו ופתיל חייו כבה כשהוא בן 60 וחודשיים, הוא נקבר בערד. דני השתחרר מצה"ל, גר תקופה בתל אביב ועבד ברשות העתיקות, שם הכיר את רוני ועבר לגור איתה בירושלים. 
המשפחה כיום:
לאחר שרחל התאלמנה היא עברה לגור בבית חדש בגני לילך, ועוסקת בהתנדבויות שונות. ענת וג'קי נשארו לגור בערד, ענת הינה סגנית מנהל של בית הדפוס "אטיקט" וג'קי נהג חבר אגד. 
גלי גרה בתל אביב עם בן זוגה לחיים ניב וארבעה חתולים ועובדת בגרפיקאית. 
דני ורובי התחתנו ונשארו לגור בירושלים, דני בנה את עצמו כנגר והגיע להישגים מרשימים וכיום יש לו נגריה משלו במושב עמינדב, רוני מלמדת באוניברסיטה ועושה דוקטורט. לרוני ודני נולדו הבת קשת והבן גל.

© 2023 by Name of Site. Proudly created with Wix.com

 יורם  054-464-4589 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now