משפחת יסינובסקי

תחילתה של המשפחה – בינה וישעיהו יסינובסקי בקריית חיים.
לאחר שישעיהו סיים את לימודיו בטכניון בחיפה, כטכנאי מכונות, אחת ההצעות (והמפתה) היתה ממפעלי ים המלח, בתחנת הכוח בהקמה.חוזה עבודה לשנה וחצי כשהמגורים הם בערד.עיר חדשה שנבנית בלב המדבר, בדרך באר שבע – ים המלח.במקביל קיבל חופשה ללא תשלום ממקום עבודתו – אזרח עובד צה"ל במספנות חיל הים.מה עוד צריכה משפחה צעירה שבימים ההם חשבה שיש לה הכל, חוץ מאתגר כמו להורים בשעתם שהגיעו ארצה "לבנות ולהבנות".החלטנו להענות להצעה וירדנו לערד בינואר 1963 – הורים צעירים לשני ילדים – חניתה בת שמונה ושחר בן ארבע.
גרנו בצריף מס' 2 /15 בכביש הראשי, כשאנחנו משאירים הכל מאחורינו, הרי נחזור בעוד שנה וחצי... כעבור שמונה שנים (עדיין בערד) נולדה עוד בת – דבורית. 
העיסוק בערד: ישעיהו – עבד במפעלי ים המלח, נפטא, היה בין יוזמי ומקימי "תור – ערד" – ארוח וטיולי מדבר. (עם עוד ארבעה שותפים), עבד בתעשיה האוירית רמת"א, משם יצא לפנסיה , והרבה בפעילות התנדבותית. נפטר במסרטן ב - 5.9.2001 יז' באלול תשס"א. קבור בערד. 
בינה – לימדה וריכזה את האולפנית לעברית לעולים החדשים הראשונים שהגיעו לערד. כמו-כן גם לתושבי ערד הותיקים שבזמנו לא למדו באולפן ולא ידעו קרוא וכתוב - קראו לזה "ביעור הבערות". כן ריכזה אחה"צ ולימדה מלאכת יד בבית ספר במסגרת "בית התלמיד" , ועבדה כמורה מחליפה. לימדה באולפן ווג'ס, עבדה במחלקת כוח אדם בתשלובת ערד, עוזרת מנהלית במרכז קליטה א'. – פנסיונרית של הסוכנות היהודית. גרה עדיין בערד. 
מאחר וישעיהו גדל בקריית חיים ובינה בנווה שאנן בחיפה הרי שההווי בצריפים לא היה זר / מוזר לנו.בית פתוח הן לילדים והן לשכנים ידידים ומכרים שהגיעו (וגם לתיירים מבחוץ שראו דלת פתוחה ונכנסו לראות איך חיים במדבר...).כשיש אור בבית ולא חשוב מה השעה, אפשר להכנס לכוס קפה או שתיה קרה.ההבדל היחיד הוא שהשארנו את הילדים בבית ללא השגחה, ובדרך כלל גם לא נעלנו את הבית.השומרים תושבי ערד, ידעו שאם ילד בוכה, נכנסים הביתה ומרגיעים, או מכסימום הולכים לקולנוע, מכריזים שהילד של... בוכה, וההורה שועט הביתה.למעשה, הדבר הראשון שעשינו היו הטיולים בסביבה הקרובה, הכרת האיזור, על מנת שלא נלך חס וחלילה לאיבוד. ובמידה והילדים יתרחקו מעט מהבית ידעו לזהות את מקומם ולחזור היתב. לימים הדבר הוכיח את עצמו. 
כל ארוע כמובן שהשאיר את רישומו. כל בניין שנבנה, כל מסיבה, חסימת כביש עקב הצפה, ילד שנולד, ההליקופטר שנחת עם החלב והלחם, או הובלת היולדת לבית החולים. 
הילדים: חניתה – גרה בערד
שחר – גר במיתר
דבורית – גרה בתל אביב
כאשר הבסיס של כולם הוא הבית בערד

© 2023 by Name of Site. Proudly created with Wix.com

 יורם  054-464-4589 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now