דבר ראש העיר

למבקרי האתר שלום וברכה,

 

ערד הוקמה בשנת 1962 על רקע קריאתו של ראש ממשלת ישראל דאז, דוד בן גוריון, ליישב את הנגב המזרחי, ותכנונה המדוקדק של ערד עוד טרם הקמתה היה לשם דבר בתולדות המדינה.

 

 

ראשוני המתיישבים הגיעו אליה ממרכז הארץ, ממשפחות מבוססות, מהקיבוצים ומהמושבים. צעירים וצעירות שבאו להפריח את השממה, להקים משפחה ולבנות קהילה לדוגמא. הם התגוררו בצריפי אזבסט קטנים, התמודדו עם החום והאבק של המדבר, התגברו על הניתוק ממרכז החיים שלהם ומבני משפחתם.

 

 

המוזיאון ההיסטורי של ערד מאפשר הצצה קלה לאותם ימים ראשונים של העיר, והיכרות האנשים שהקימו אותה והגשימו את החזון הציוני של יישוב הנגב.

 

 

אל תפספסו את סרטוני החדשות המסקרים את העלייה לקרקע ואל תחמיצו את קטעי העיתונות, פרוטוקולי הישיבות ותכניות הבנייה הממשלתיות. מדובר בסיפור הצלחה ישראלי שגורם לנו לגאווה עד היום הזה.

 

 

המוזיאון ההיסטורי הוקם ביוזמתם של אנשים יקרים, ממייסדי העיר, שרתמו לביצוע את עיריית ערד וקרן לב ערד, ואני מודה להם על כך בשמי ובשם תושבי ערד.

 

 

אני מזמין את כל גולשי האתר להגיע לערד ולגלות את עברה וגם את כל מה שיש לה להציע כיום: מגוון של מקומות לינה, אטרקציות תיירותיות, מסלולי טיולים, אירוח ביתי עם סדנאות אמנים ובישול ביתי ואוויר נפלא ושקט ורוגע מסביב. 

 

 

שלכם,

עו"ד ניסן בן חמו

ראש עיריית ערד

© 2023 by Name of Site. Proudly created with Wix.com

 יורם  054-464-4589 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now